Trafikcanavarlari.org proje tanımı

Herkese merhaba arkadaşlar,


Yazılıma yeni başlayan arkadaşlara hitap edecek güzel bir projeyle karşınızdayız. Proje kapsamında kendinize tecrübe katabilir, takım çalışmasına adapte olabilir ve bütüncül bir projeye dahil olarak ileride cv nize ekleyeceğiniz bir tecrübe edinebilirsiniz.


Projenini genel konusu, malum özellikle büyük şehirlerde trafik sorunu çok fazla. Trafik sorununun büyük çoğunluğu da insan sebepli. Yani sürücülerin bilinçli veya bilinçsiz hatalarından kaynaklı sorunlar olabiliyor. Bu proje ile kullanıcılar cep telefonu veya web sitesinden hatalı sürücünün fotoğrafını çekip kategori ve diğer bilgileri yükledikten sonra sisteme yükleyecek ve diğer kullanıcılarla birlikte bir havuz oluşacak. Bu havuz kullanıcılar sayesinde büyüdükçe çok daha güzel ve eğlenceli bir platform ortaya çıkacak.


Projenin genel altyapısı, Api-core, web ve mobil olmak üzere üç ana başlık altında proje ilerleyecek. Önce api katmanında gerekli işlemler tamamlanacak daha sonra bununla birlikte web ve mobil platformlarda uygulama tamamlanacak. Bu işlemler temel seviyede ilerleyecek.


Takım çalışması ise Trello üzerinden takip edilecek. Katılımcı arkadaşlara uygun iş atanacak ve termin süresine kadar işin bitimi takip edilecek. Versiyon kontrol sistemi olarak Github kullanılacak. github için gerekli temel dökümantasyonu buradan bulabilirsiniz.


Web platformu satın almış olduğumuz trafikcanavarlari.org domaini üstünde yayınlanacak. Yazılıma yeni başlayan yukarıda saydığım özellikleri kendine katmak isteyen arkadaşları bekliyoruz.